×

طراحی سایت خبری

2017/07/22
تحلیل داده
چکیده این مطلب
خدمات 1558 بازدید

یک خبرگزاری به چه سایتی نیاز دارد ؟ به سایتی که امکان درج خبر با موضوع بندی و تصاویر با سطح دسترسی نویسنده...

گوگل و سایر موتور های جستجو از سایت خبری چه انتظاراتی دارند ؟ مصلما به دلیل تعدد سایت های خبری و در مقابل تعداد بالای خبری که هر روز در این سایت ها درج می‌شوند، گوگل دوست دارد نتایجی را در صدر نتایج خود نشان دهد که اولا کاربر پسند باشند دوما دارای استاندارد های روز باشند.

 

یکی این استاندارد ها استفاده از میکرودیتا است و دیگری رعایت اصول سئو و سئوی داخلی همچنین لینک های داخلی که بخش های مختلف سایت را به یک دیگر مرتبط می‌ساند.

 

شاید بپرسید میکرودیتا ها چه کاری انجام می‌دهند ؟ کار این کد ها این است که به موتور های جستجو گر محتوای بخش های مختلف سایت را معرفی کنند مثلا اگر خبری درج می‌شود و کاربر در بخش News گوگل به دنبال آن خبر می‌گردد اگر سایت این استاندارد را رعایت کرده باشد احتمال این که در این بخش نمایش داده شود بسیار بالا تر خواهد رفت.

 

سایت خبری باید دارای آرشیو اخبار باشد تا کاربران بتوانند با مراجعه به تاریخی خاص اخبار و وقایع آن روز را مشاهده کنند.

 

از دیگر امکانات جانبی قیمت ارز و وضعیت آب و هوا است که در صورت تمایل می توانید این بخش ها را هم داشته باشید.

 

شاید میخواهید سایت خبری شما طوری باشد که از مخاطبان معمولی هم خبر دریافت کند یعنی نویسنده میهمان داشته باشید، البته پس از تایید شدن خبر می‌توانید آن را در سایت نمایش دهید.

 

معمولا درآمد سایت های خبری از تبلیغات آن تامین می‌شود پس نیازمند جایگاه هایی برای آگهی های متنی و بنری است.

اکثر خبرگزاری ها اکنون در شبکه های اجتماعی هم صفحاتی دارند که دوست دارند اخبار در آن رسانه ها هم منتشر شوند بعضی به صورت دستی این کار را انجام میدهند که این مستلزم داشتن یک نیرو برای این شبکه ها است.

 

هر چه سیستم خودکار همه این کار ها را انجام دهد شما هزینه کمتری متحمل می‌شوید و در مقابل وقت بیشتری دارید که به درج اخبار برسید !

 

از جمله ماژول ارسال مستقیم به تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک و توییتر جزو موارد مهم هستند که هر خبرگزاری باید در آن ها حضور داشته باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت خبری دارید ؟ با شرکت تحلیل داده تماس بگیرید، کارشناسان ما منتظر تماس شما هستند.

برچسب ها: